Config ayarlamaları hakkında yardım lütfen

Moderator: OsmanCitci

Post Reply
sedattemiz

Config ayarlamaları hakkında yardım lütfen

Post by sedattemiz »

Merhaba,

Yaklaşık 1 ay kadardır cihazı kullanıyorum. PUBG için hazır config üzerinden denedim fakat tuş atamalarını tekrardan düzenlemem gerekti. Bu konuyla alakalı biraz uzun bir yazı olacak şimdiden özür diliyorum bunun için.

Yaşadığım sorunlardan birisi şu ,

Profillerden birisine TAB tuşu basılı iken farklı klavye girdi yapmasını sağlamak istedim. 'Geri dön ' komutu açıkken bunu yapabiliyorum fakat bazen sanki tuş basılı kalmış gibi davranıyor. Örnek: TAB+w tuşu= up tuşu oluyor fakat w tuşu basılı kalmış gibi karakter koşmaya devam ediyor. Bunu düzeltmek için TAB+kombinasyonlarını spamlıyorum ve düzeliyor bazen kendi kendine düzeliyor. Ve bu gerçekten çok can sıkıcı oluyor.
ek olarak eğer varsa mesela F1 e bastıgım da fonksiyonların farklı olmasını istiyorum yani f1 e bastıktan sonra w = up olarak çalışsın( basılı olmayacak sadece 1 kere basacağım)

2. sorunum ise mouse kaynaklı sanırım ekranda titreme yaratıyor ve sanki oyun kasıyormuş gibi hissettiriyor( logitech g300s kullanıyorum )

Mouse Calibration konusunu biraz okudum fakat ingilizcem yetersiz kaldığı için anlayamadım.

Mükemmel ingilizcem olmadığı için burada konu açma gereği duydum. Geri dönüş yaparsanız gerçekten minnettar olurum

Teşekkürler
OsmanCitci

Re: Config ayarlamaları hakkında yardım lütfen

Post by OsmanCitci »

sedattemiz wrote: Thu May 30, 2019 4:26 pm Merhaba,

Yaklaşık 1 ay kadardır cihazı kullanıyorum. PUBG için hazır config üzerinden denedim fakat tuş atamalarını tekrardan düzenlemem gerekti. Bu konuyla alakalı biraz uzun bir yazı olacak şimdiden özür diliyorum bunun için.

Yaşadığım sorunlardan birisi şu ,

Profillerden birisine TAB tuşu basılı iken farklı klavye girdi yapmasını sağlamak istedim. 'Geri dön ' komutu açıkken bunu yapabiliyorum fakat bazen sanki tuş basılı kalmış gibi davranıyor. Örnek: TAB+w tuşu= up tuşu oluyor fakat w tuşu basılı kalmış gibi karakter koşmaya devam ediyor. Bunu düzeltmek için TAB+kombinasyonlarını spamlıyorum ve düzeliyor bazen kendi kendine düzeliyor. Ve bu gerçekten çok can sıkıcı oluyor.
ek olarak eğer varsa mesela F1 e bastıgım da fonksiyonların farklı olmasını istiyorum yani f1 e bastıktan sonra w = up olarak çalışsın( basılı olmayacak sadece 1 kere basacağım)

2. sorunum ise mouse kaynaklı sanırım ekranda titreme yaratıyor ve sanki oyun kasıyormuş gibi hissettiriyor( logitech g300s kullanıyorum )

Mouse Calibration konusunu biraz okudum fakat ingilizcem yetersiz kaldığı için anlayamadım.

Mükemmel ingilizcem olmadığı için burada konu açma gereği duydum. Geri dönüş yaparsanız gerçekten minnettar olurum

Teşekkürler
Öncelikle Merhaba yazınızı okudum fakat " wasd " tuş kombinasyonları otomatik olarak yön tuşları olarak belirlenir siz extradan kombinasyonlu tuş atamak istediğinizi anladım. Örnek vericek olursam makro deneyebilirsiniz. bir tuşa birden fazla görev atayabilirsiniz. Aşağıdaki Link'i inceleyin

https://gimx.fr/wiki/index.php?title=Macros
Profil arası geçişler için kısayol tuşu da mevcuttur kullandığınız config in "Config Düzenle" kısmından "Genel" Sekmesinde yer alır istediğiniz tuşu atayabilirsiniz profiller arası geçiş sağlayabilirsiniz.

Mouse Kalibrasyonu FPS Config Düzenle kısmından duyarlılık değiştir kısmına tıklayarak mouse dpi ayarını yazabilirsiniz. size uygun eksen değerlerini otomatik olarak ayarlıyacaktır. Eğer kasma, titreme varsa Cihazı başka USB portunda deneyin.
Gimx Türkçe Destek Platformu
Image
ImageKişisel Web Sayfam
Image
Image
Post Reply